Recenzja odbiornika Wintec G-Rays 2 WBT-201

Typowe odbiorniki GPS służą jedynie do przekazywania sygnału (danych) do innego urządzenia. Niemal wszystkie typowe odbiorniki są takie same- posiadają nie wielkie rozmiary, prosty opływowy kształt, podobną czułość oraz czas pracy baterii. Jednak pośród tych wszystkich typowych odbiorników znajduje się Wintec G-Rays 2 WBT-201.

Jako wysoka klasa urządzenia GPS

Wintec G-Rays 2 WBT-201Swoim wyglądem Wintec nie różni się jednak od innych odbiorników GPS. Jest bardzo mały (dwie sztuki mieszczą się w pudełku po papierosach). Odbudowa tegoż odbiornika GPS pokryta jest gumą dzięki czemu jest on bardziej chroniony przed urazami mechanicznymi. Wintec jest nie tylko mały, lecz również bardzo lekki- waży tyle co połowa telefonu komórkowego. Niestety masa tego odbiornika może sprawiać użytkownikom problemy np: podczas ostrych zakrętów może się przemieszczać po samochodzie. Bateria Wintec wystarcza na aż 13h intensywnej pracy więc to nawet sporo jak na tak małe urządzenie.

Jednym z największych atutów tego urządzenia oprócz jego niewielkich wymiarów jest funkcja trackloggera– wbudowana pamieć śladu pokonanej drogi. Odbiornik ten może spamiętać, aż 130 tysięcy różnych punktów wraz z podanymi ich współrzędnymi geograficznymi, wysokością oraz czasem (czas w jakim odbiornik był w danym punkcie). Wszystkie te dane wystarczają w zupełności do odtworzenia nawet bardzo długiej trasy. Punkty do zapisu trasy wyznaczane są w bardzo optymalny sposób- gęsto na zakrętach,a bardzo rzadko na prostych. Dzięki temu optymalnemu sposobowi można bardzo dobrze odwzorować przejechaną trasę zużywając mało pamięci odbiornika GPS.

Najlepszy na szpiega

Odbiornik GPS dzięki swoim malutkim rozmiarom idealnie nadaje się na pluskwę np: do samochodu pracownika. Po wyciągnięciu Wintec z śledzonego samochodu można łatwo zgrać trasę za pomocą zwykłego kabla USB. Niestety program, który obsługuje odbiornik Wintec nie jest zbytnio dopracowany graficznie, lecz jest bardzo prosty w użyciu oraz pozwala na zapisanie trasy w formacie obsługiwanym MapSource oraz Google Eart. Wraz z programem do obsługi tegoż odbiornika można znaleźć również oprogramowanie do komputerów PC oraz Pocket PC.

Podstawowa rola czy antena GPS

Podstawową rola każdego odbiornika GPS jest funkcja anteny GPS. W tej prostej roli Wintec również sprawdzi się idealnie. Podłączony do palmtopa, smartfona czy notebooka będzie wzmacniał sygnał GPS tych urządzeń. Aby podłączyć Wintec do jednego z tych urządzeń nie trzeba posiadać urządzenia odbiorczego z Bluetooth. Wszystkie dane z odbiornika GPS można przekazać do urządzenia mobilnego za pomocą kabla USB. Gniazdo MiniUSB w odbiorniku GPS służy nie tylko do odbioru danych, lecz również do ładowania baterii (ładowarka sieciowa oraz samochodowa jest w zestawie z odbiornikiem). Gniazdo MiniUSB w odbiorniku GPS jest chronione podczas nieużywania za pomocą szczelnej gumowej klapki.

Odbiornik Wintec G-Rays 2 WBT-201 jest tani, kosztuje tylko 399 zł (za tą cenę można kupić przeciętny odbiornik Bluetooth bez loggera). Odbiornik GPS Wintec posiada bardzo potrzebną funkcję loggera.

Dodaj komentarz