17-calowa nawigacja?

Do tej pory oprogramowanie Mobile XT przeznaczone było do palmtopów oraz smartfonów – Garmin zajął się przystosowaniem go do wykorzystania na tradycyjnych komputerach.

Nawigacja także na komputerach

Dzięki Garmin Mobile PC nawigacja przypominająca Nuvi pojawia się również na komputerach, a to znaczy, że widoczna jest ona na znacznie większym monitorze. Już od jakiegoś czasu mapy Garmin dostępne były dla użytkowników dzięki programowi nRoute. Niestety, dzisiejsze potrzeby są znacznie wyższe i produkt nie spełnił ich w pełni – jego grafika nawiązywała do MapSource, a on sam mógł tylko pobierać aktualną lokalizację z GPS i tworzyć głosowe komunikaty.

Garmin Mobile PC to oprogramowanie, które posiada możliwości podobne do specjalistycznych zestawów nawigacyjnych. Baza jego zdolności to między innymi odczytywanie nazw ulic, sprawdzanie obecności fotoradarów na drogach, czy błyskawiczne ustalanie punktów zwrotnych. Program jest w stanie nawigować swojego użytkownika do miejsc zapisanych w Outlook, a dzięki Garmin Online można sprawdzić pogodę, ceny paliw, noclegi w hotelach, a nawet rozkład lotów na wybranych lotniskach.

Nawigacja na laptopie nie sprawdzi się u kierowców aut osobowych, jednak idealnie spisze się w ciężarówkach i autobusach. Okno Mobile PC można dowolnie zmniejszyć, przez co użytkownik może jednocześnie korzystać z innego programu. Oprogramowanie bez problemu działać będzie na komputerach UMPC z systemem Windows XP. Na ich podstawie zbudowano już systemy nawigacyjne wbudowane w pojazdy. Dzięki Mobile PC możliwe jest korzystanie z map dostępnych na Nuvi i pozostałych GPSach od Garmina.

Dodaj komentarz